Димитър Бербатов, Димитър Пенев и Пламен Марков се поклониха пред легендата на българския футбол Борис Гаганелов и го изпратиха в последния му път към небесния отбор от необикновени футболисти.
Бербатов показа огромното уважение, което има към един от първите си треньори в школата на ЦСКА и дойде лично да почете Гаганелов и да изрази съпричастност към скръбта на семейството на великия играч на ЦСКА и националния отбор на България.
След като Бербатов преминава от "Пирин" в ЦСКА, Борис Гаганелов се превръща треньорът, при когото нападателят доразвива големия си потенциал и вкарва гол след гол, за да стигне от "Червено знаме" до "Панчарево" и "Българска армия" в първия отбор, ръководен от добрия приятел на Гаганелов Димитър Пенев. Под ръководството на славния защитник Бербатов става републикански шампион с ЦСКА. На поклонението пред футболната легенда бе и друго от момчетата на Гаганелов от онова време и от поколението, в което растеше Бербатов - Петър Златинов.
Неслучайно треньор №1 на 20-и век Димитър Пенев бе сред най-опечалените след кончината на Борис Гаганелов, тъй като двамата донякъде са и като от едно семейство - Пенев и Гаганелов се женят за две сестри-близначки.
Изпълнителният директор на ЦСКА Пламен Марков - също близък с легендарния Гаганелов, изказа признателността от името на клуба, на който Макето бе отдал живота си.
Спас Джевизов, Методи Томанов, Иван Зафиров, Любе Спасов и Любен Ангелов бяха сред десетки футболни хора, фенове и приятели на великия футболист, които си взеха последно сбогом с него в параклиса на Централните софийски гробища.
Освен от ръководството на ЦСКА, венци бяха поднесени от министерството на младежта и спорта, Българския футболен съюз, лично от Юлиян Инджов, от родния клуб на Гаганелов "Беласица" и от кмета на родния му Петрич.
"Имахме много приятни моменти заедно. Той имаше много успехи във футбола. Беше невероятен човек. Той беше най-малкият от шестима братя. Винаги сме били заедно. Неслучайно съпругите ни са близначки. Това, което е постигнал Гаганелов, не се забравя. Бог да го прости", каза Димитър Пенев.
"Борис Гаганелов е една от големите емблеми на ЦСКА. Той е рекордьор по мачове, капитан на ЦСКА, на националния отбор. Беше много честен, лоялен и добър човек. ЦСКА загуби голям човек. Поклон пред паметта му и съболезнования на семейството му", каза Пламен Марков.
Борис Гаганелов - Макето почина на 5 юни на 78-годишна възраст.
Той има 350 мача и 2 гола в първенството за ЦСКА, като е рекордьор по този показател на "червените". Има и 37 мача в евротурнирите, като е част от състава, който се изправя срещу "Интер" в полуфинала в турнира за КЕШ през 1967 година. Гаганелов е седемкратен шампион на България (1961, 1962, 1966, 1969, 1971, 1972, 1973) и шесткратен носител на купата на Съветската армия (1961, 1965, 1969, 1972, 1973, 1974) с "червените".
Защитникът има 51 мача за националния отбор (1963 - 1970) и участва на две Световни първенства - през 1966 година в Англия и през 1970 година в Мексико.
Гаганелов е роден на 7 октомври 1941 година в Петрич. Футболният му път започва от "Беласица". Като войник играе за кратко и в "Пирин" (Благоевград).
След като прекратява кариерата си през 1974 г. Гаганелов започва работа като треньор в школата на ЦСКА. През 1975 г. е назначен за помощник на Серги Йоцов в първия състав на „армейците“. Работи като асистент след това и на Никола Ковачев.
Бил е треньор на "Шумен", "Армеец" (София), помощник-треньор в ЦСКА (1993 – 1994) и помощник-треньор на националния отбор (1980 – 1982 г.).